Dyskusja o nowej stronie DP

Dlaczego muszę od ostatniej aktualizacjiklikac po kilka razy, żeby forum zareagowało? Klikam w temat wątku zero reakcji, drugi, czwarty raz zareaguje i się kręci kółko średnio około minuty. To wina T-Mobile LTE?? Chyba nie bo wszystkie inne strony latają bez problemu. To samo z stroną główna DP.

Na forum w tle działają jeszcze procesy, tzw. post-migracje, które są czasami mocno obciążające. Dam znać, kiedy się zakończą. Strona główna DP powinna działać bez problemu.

Przed tą ostatnią aktualizacją wszystko hulali aż miło. Siedzę na Mac mini i Safari.

Tekst został przeredagowany, faktycznie pozwoliłam sobie na zbyt dużą ilość powtórzeń. Przepraszam.

Klikam na górze Nowe tematy i potem chcąc listę wyczyścić klikam na wyczyść 6 razy i zero reakcji, dopiero za 7 razem zareagowało. Jakiś błąd jest.

Bo forum nie ma przepisanego layoutu pamiętającego silnik 1.7.X czy jakiś tak stary z okolic 2017.

Bardzo by pewnie stockowe skórki odstawały a konkurs z motywami użytkownika nie pozwalał na wygodne pisanie motywów by ich nie poprawiać co aktualizację (jak jakieś są aktualizowane, to przeniosły się do userstyles.org post mortem copied to https://uso.kkx.one (UserStyles.org Archive)):

Bez przesady, to nie są wielkie błędy. :wink:

Na stronie DP w innych artykułach pojawiają się prawdziwe błędy, kiedyś zgłaszałem je przez Zgłoś błąd w publikacji, no ale tej opcji już nie ma, komentarze nie przechodzą od razu (lub wcale) więc za ich pomocą też raczej trudno szybko zareagować, no to są, wiszą i straszą.
Nie chodzi mi o Twoje artykuły, mam na myśli innych tam piszących.

Nie ma wyłączonego trybu ciemnego, tylko go po prostu nie ma.
A nie ma, bo nikt nie zrobił.

Jak znajdę chwilę czasu, to „oblukam” dostępne opcje, może uda mi się taki stworzyć i dać Wam wybór. Ale niczego nie obiecuję, tym bardziej, że nie lubię ciemnych motywów. :wink:

Nie ukrywam, że przydałby nam się ten przycisk, także będziemy rozmawiać z IT czy dałoby radę go przywrócić.

Póki co - mogę tylko sugerować puszczenie maila do autora lub napisanie do mnie na forum (mail też może być), a sama zajmę się poprawianiem błędów :wink:

Edit: wiem, że niektórzy narzekają, że trudno znaleźć stopkę z informacją odnośnie maili redakcji, więc od razu podrzucam swojego: karolina.kowasz@grupawp.pl

Ja bym zaczął od spróbowania „stockowego” motywu, taki reset chyba by się przydał tutaj po tylu latach i aktualizacjach… Może zmian nie będzie dużo, a wtedy adaptacja ciemnej skórki byłaby łatwiejsza. Spróbuję też do tego usiąść, ale nie ukrywam, że raczej też „w wolnej chwili”…

Sorry za post pod postem ale mam update co nowego/poprawionego na serwisie :slight_smile:

  • rss programów wydłużyliśmy do 90 pozycji, na prośbę @CTHULHU
  • naprawiony problem z łączeniem akapitów w edytorze blogowym, zgłoszony przez @djfoxer
  • niektórzy nie wiedzieli jak dodać embedy facebooka/twittera/youtube itp. do wpisu blogowego, dlatego wyciągnęliśmy w edytorze na wierzch ikonkę „embed” po kliknięciu w plusik aby to było jasne w 100%
  • przy przełączniu między „wersje robocze”, „w moderacji” a „opublikowane” na blogu nie skacze już strona do góry

A co bardziej bystre oko zobaczy też, że w API pojawiły się opcje do ignorowania komentarzy anonimów/wybranych uzytkowników - ale „ożywimy je” dopiero w przyszłym tygodniu :wink: Wiem że szperacie też w samym API, dlatego wolałem uprzedzić :wink:

4 polubienia

Wchodzę na forum, a tu zaskoczenie. Aktualizacja poszła, na razie nie zauważyłem błędów, a te co były chyba mnie ominęły. W końcu po półtora roku ktoś się tego podjął. Przynajmniej tutaj jakiś konkretny progress.

EDIT:
A nie, problem z powiadomieniami jest. Wystarczyła pierwsza interakcja z forum i zasypało.

1 polubienie

ehhh kobiety i ich pojęcie o IT. Jesteś pewna że na DP nie ma scrapera?
@Docent na moje pytanie to nie raczyłeś odpisać. No brawo…

A nie, problem z powiadomieniami jest. Wystarczyła pierwsza interakcja z forum i zasypało.

@LORDEK problem z powiadomieniami jest od tego nieszczęsnego update’u forum…

Gwoli ścisłości, to że wersja nazywa się beta nie ma nic wspólnego ze stabilnością

@Docent Serio, beta ( jak i alpha, rc, oraz inne ) nie mają nic wspólnego ze stabilnością? :man_facepalming:

1 polubienie

Kiedyś pytałem na forum o tryb ciemny, też zostałem bez odpowiedzi. Widocznie redakcji nie odpowiada to… Świetnie.

1 polubienie

@anon423116 O tryb ciemny się nie pyta, o trybie ciemnym się nie mówi, nikt nic nie wie o trybie ciemnym i nigdy nie słyszał ;))

A tak na poważnie, ja rozumiem, że modyfikacje forum utrudniają wprowadzenie trybu ciemnego, bo byłoby trzeba nadzorować zmiany w 2 wersjach - jasnym i ciemnym a to 2x więcej pracy. Niemniej jednak Docent myśli o temacie, cyt:

To mi się podoba, o to chodzi!

@Docent @Snow_Rainy:: język polski??


oraz…
nachodzenie napisów na topic_list

Jeżeli jest to na pewno już 10839302749 zescrapował go ze stopki. Ech, Ci faceci i ich pojęcie o IT :heart:

1 polubienie

Takie pytanie na marginesie - na żywo z ludźmi też rozmawiasz w taki sposób? :slight_smile:

2 polubienia

Tłumaczenia można dodawać do pluginów / silnika pro bono publico:

Przy okazji możesz twórców dopytać czy da się wykrywać Command zamiast Control jak transifex nie oferuje i odrzucą wariant z dopisaniem „lub” nawet na wersji „angielskiej”: